- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
Veřejnost rozhodne o rozdělení 100 000 korun. Podpořit může projekty na ochranu cenné louky nebo záchranu stoleté stodoly
23.9.2020 Udržitelnost a odpovědnostPivovar Radegast pomáhá i v roce 2020 tam, kde je doma. V 19. ročníku programu Radegast lidem rozdělil mezi osm projektů v regionu částku téměř 2 miliony korun. Do konce září 2020 ještě probíhá veřejné hlasování o bonusovou částku 100 000 korun, která navíc pomůže vybraným místním projektům.
Všech osm projektů, které letos grantový program Radegast lidem podpořil, usiluje také o mimořádné prémie ve výši 50 tisíc, 30 tisíc a 20 tisíc korun. „Peníze navíc obdrží projekty, které získají na www.radegastlidem.cz nejvíce hlasů od veřejnosti. Lidé tak mohou sami vyjádřit podporu projektům, které je zajímají. Hlasování o bonusových prémiích probíhá až do 30. září 2020,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.
Grantovou podporu obdržel Sbor dobrovolných hasičů ze Starého Zubří, který bude zvelebovat další část Stezky na Pivčánky, včetně vysazování stromů nebo vybudování vodní nádrže. ČSOP Salamandr se zaměří na péči o cenné horské louky v Beskydech, zejména na radhošťském hřebeni. Pravidelnou péčí chtějí zlepšit stav luk a vrátit na ně kdysi běžné druhy bylin a hmyzu.
Projekt Dešťovka pro Skalku má za cíl vybudovat technické zařízení na akumulaci a využívání dešťové vody na turistické chatě Skalka v Mostech u Jablunkova. Využívat dešťovou vodu pro nové sociální zařízení chce také turistická chata na beskydském vrcholu Ostrý. Dojde tím tak ke značné úspoře pitné vody.
Vytvořit zázemí pro komunitu lidí, které spojí vzdělávací, hravý a funkční naučný prostor o chovu včel, je cílem projektu Včelí kopeček. Spolek Faunapark chce zase společně s dobrovolníky zachránit stodolu Faunaparku, do které zatéká a hrozí její zničení. Díky tomu by se zde opět mohly konat lokální setkání a přednášky.
Spolek W-Klubík chce podpořit komunitní život a spolupráci mezi generacemi. Vybudování atraktivního zázemí z maringotky umožní pořádat akce pro veřejnost se zvláštním zaměřením na rodiny a seniory. Spolek Tichánek chce pozvednout veřejný prostor v obci Tichá. Díky penězům z grantového programu zde vybudují odpočinkové a relaxační místo nejen pro obyvatele, ale i turisty či cyklisty.
Grantový program Radegast lidem dlouhodobě podporuje péči o přírodní bohatství a ochranu životního prostředí v Beskydech a okolí. „Pivovar Radegast nepolevuje v podpoře ani v těchto složitých dobách. Za dobu trvání grantového programu jsme již rozdělili skoro 40 milionů korun. Letos jsme se více zaměřili na komunitní život a jeho podporu, abychom pomohli oživit veřejný prostor a zapojit lidi do sousedských aktivit,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.
Projekty, které postoupily do veřejného hlasování:
- Dešťovka pro Skalku (Spolek Skalka Mosty u Jablunkova, z. s.)
- Kvetoucí horské louky (ČSOP Salamandr)
- Odpočinkové a relaxační místo pro občany a turisty v obci Tichá (Tichánek, z. s.)
- Stezka na Pivčánky (SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Staré Zubří)
- Trocha romantiky oživí místní zvyky (W–Klubík, z. s.)
- Včelí kopeček – vytvoření komunitního vzdělávacího místa chovu včel (Přátelé Beskyd)
- Využití dešťové vody pro nové sociální zařízení turistické chaty Ostrý (Klub českých turistů)
- Zachraňme stodolu Faunaparku (Spolek pro Faunapark)
Tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář je médiím k dispozici na těchto kontaktech:
mobil: +420 735 189 368
Poznámka pro editory:
- Od začátku fungování grantového programu podpořil pivovar Radegast desítky projektů částkou skoro 40 milionů korun. Loni směřovaly příspěvky například na zadržování vody v krajině, ochranu včelstva, rekonstrukci turistické chaty Skalka či rozvoj tradičního lidového umění.
- Pivovar Radegast je součástí Plzeňského Prazdroje. S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
- Plzeňský Prazdroj získal v roce 2019 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.