Zdolejte nejvyšší český vrchol a pomozte handicapovaným.

19.7.2016 Udržitelnost a odpovědnost

Jedenáct handicapovaných, kteří se chtějí vrátit zpátky k aktivnímu způsobu života. To jsou Nezastavitelní. Od čtvrtku 21. až do neděle 24. července vždy od 10 do 18 hod. jim každý může pomoci svým pohybem k jejich vysněnému sportovnímu vybavení.  Jedním z nich je i Michal Matějíček z Rohatce, který po skoku do vody skončil na vozíku. Rád by získal handbike.

Jak můžete pomoci? Stačí překonat vlastní lenost a vyrazit s přáteli či rodinou na výlet na Sněžku. Na hlavní turistické trase mezi dolní stanicí lanovky a Sněžkou, za mostem přes řeku u Chaty Betyna, vyroste speciální brána. Birell motivuje k aktivnímu trávení volného času, a proto za každého, kdo projde touto branou, věnuje 5 Kč na sportovní vybavení pro vybrané handicapované, kteří chtějí být opět aktivní. Tedy i pro Michala.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz.

 

Jméno: Michal Matějíček
Rok narození: 1983
Bydliště: Rohatec
Co je potřeba: Handbike 

„Můj život byl naplněný bezezbytku. Vše se změnilo až před 6 lety, kdy jsem jel s kluky hasiči na soutěž. Skočil jsem do poloprázdné vodní nádrže a od té doby sedím na vozíku. S Nezastavitelnými chci bořit mýtus, že lidé s handicapem jsou až někde za ostatními. Chci se vrátit ke sportu a s novým handbikem vyrazit do Lednicko-valtického areálu, kde jsem jezdil ještě před úrazem.“