Hotel Maměnka, Pustevny – Rekonstrukce kotelny a sanace vlhkého zdiva

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Unikátní secesní hotel Maměnka na Pustevnách, jehož autorem je slavný architekt Dušan Sáma Jurkovič je Národní kulturní památkou. Cílem projektu je rekonstrukce kotelny a sanace vlhkého zdiva a kamenné podezdívky, bez kterých by objekt nemohl být nadále provozován jako ubytovací zařízení.

Voda z hor

ČSOP Salamandr

Voda je základ života a vodou ovlivněná stanoviště patří k druhově nejpestřejším místům v přírodě. Projekt je zaměřený na záchranu a obnovu cenných lokalit, kde byl vy minulosti zaznamenán výskyt vzácných druhů fauny a flóry,  v podhůří hory Radhoště. Přesněji v povodí Rožnovské Bečvy, Kněhyňky a Vermířovského potoka.

Horská chata Prašivá – Selfie fotopointy

Klub českých turistů, Beskydy

Součástí vzkříšení historické chaty Prašivá je vybudovat celkem tři dřevěné panely s digitální kamerou napájenou solárním panelem tzv. ”Selfie fotopointy“. Návštěvníci je budou moci využít k vytvoření společných fotografií a ty si pak stáhnout z webových stránek chaty. Výhoda oproti klasickým vlastním fotkám spočívá  v možnosti zachytit na snímku všechny účastníky výletu, nikdo nemusí být fotografem – a to vždy se zajímavým pozadím Beskyd.

Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách

Ski Park Grůň

Tvorba soch ze sněhu a ledu každoročně v zimě přiláká na Pustevny mnoho návštěvníků, stejně jako oblíbená výstava dřevěných soch, která se  na stejném místě koná na jaře. Zimní akce Ledové sochy se díky podpoře Radegastu rozšíří do dvou lokalit. Podobně tak květnové Dřevěné sochy budou zpřístupněny ještě většímu počtu účastníků. Připomínkou minulých ročníků tohoto projektu jsou například vyřezávané lavičky, které Pustevny zkrášlují dodnes.

Zvláštní vlaky do pivovaru Radegast v Nošovicích

Slezský železniční spolek

Ve speciálnímu historickému vlaku se mohou návštěvníci vypravit z Ostravy do pivovaru Radegast v Nošovicích a zpět. Součástí jízdy je i prohlídka pivovaru, kde se návštěvníci seznámí  s historií piva Radegast a jeho propojením s životem v regionu, kultem boha Radegasta a čistou beskydskou přírodou, která dává pivu Radegast základ v podobě vynikající vody z řeky Morávky.